<< Click to Display Table of Contents >>

Silniční daň

 

Pro dosažení správných výpočtů týkajících se Silniční daně je třeba předem na kartě vozidla (v Seznamu vozidel ) na záložce Silniční daň správně zadat všechny rozhodující údaje. Např. pořízení a vyřazení vozidla, způsob placení - roční/denní, druh vozidla - osobní/tahač/návěs/..., hmotnost/počet náprav/obsah motoru atd. Lze zde vyznačit i počet měsíců kdy byla případně SPZ deponována dle pokynu D-205 a nebo osvobození vozidla od silniční daně podle paragrafu 3.

 

Výpočet a evidence záloh silniční daně

 

Po kliknutí na rozbalovací seznam pod ikonou "Silniční daň" se zobrazí okno se dvěma záložkami - Vypočtené částky a Seznam vozidel.

 

Záložka "Vypočtené částky"

 

Zde naleznete vypočtené částky pro uhrazení záloh, máte možnost evidovat kolik bylo skutečně uhrazeno a zadat veškeré identifikační údaje firmy potřebné pro pro podání přiznání.

 

Záložka "Seznam vozidel"

 

Na této záložce najdete přehled všech vozidel, které evidujete v programu s možností vyřadit vozidlo z výpočtu záloh a daně (kliknutím na příslušné políčko ve sloupci "Zahrnout"). Dále si zde můžete zkontrolovat veškeré zadané údaje potřebné pro výpočet.

 

Zpracování a tisk daňového přiznání

 

Tisk najdete ve spodním okraji okna, kde je i dialog pro export xml souboru pro elektronické podání.