<< Click to Display Table of Contents >>

Načítání dat GPS

 

Program SPZ® podporuje možnost načítání dat různých systémů GPS. Ve standardním provedení je připravena "universální" možnost načítat data ve formátu ".XML". Pokud vámi používaný systém GPS dokáže vyexportovat soubor v tomto formátu se shodnou strukturou dat, kterou program SPZ® podporuje, tak je možno tímto způsobem data importovat a dále zpracovávat. Po kliknutí na ikonu Načíst GPS data se zobrazí dialog pro výběr souboru pro načtení.

 

Pro správné "přiřazení" a následné korektní načítání GPS dat k vozidlu je třeba předem v databázi Seznam vozidel na kartě vozidla zadat odpovídající údaj v položce  "Identifikátor GPS modulu". Toto je informace, která při načítání v programu jednoznačně definuje vazbu GPS jednotky na konkrétní vozidlo. Pokud se ve vozidle provádí identifikace řidiče, je potřeba zadat v kartě uživatele identifikátor Dallas čipu (RFID karty nebo jiného identifikačního prostředku).

 

Jsou připraveny i speciální modifikace programu pro konkrétní GPS systémy. Seznam podporovaných GPS systémů se neustále rozšiřuje, pro ověření možnosti načítání dat kontaktujte naší technickou podporu.